Home INFO По заканите од бившиот дечко, Кончита Вурст призна дека е ХИВ позитивна

По заканите од бившиот дечко, Кончита Вурст призна дека е ХИВ позитивна

SHARE
Фото: принтскрин/Instagram

Контроверзната Кончита Вурст, австриска победничка на Евросонг во 2014 година преку социјалната мрежа призна дека со години е заразена со ХИВ.
Кончита откри дека на признанието ја натерал бившиот дечко кој ја уценувал дека сѐ ќе открие на јавноста.
Брадестата пејачка откри дека вирусот е под ниво на детекција и не може да го пренесе.

РЕКЛАМИ: ---