Home INFO Победникот на Евровизија се враќа на бојното поле?!

Победникот на Евровизија се враќа на бојното поле?!

реклама:hotel PREMIER

Групата Калуш Оркестра, од Украина е победникот на овогодинешниот Евросонг 2022.

Фронтменот на популарниот бенд, Олек Псиух наводно по победата во Торино се враќа во Украина.

Иако нема негова официјална изјава, медиумите пренесуваат дека Олег наводно ќе им се придружи на украинските трупи.

Пред почетокот на Евросонг, членовите на Калуш Оркестра за српски Телеграф изјавиле дека доколку победат, следното натпреварување ќе се одржи во Украина.

– Да, ако победиме, ЕВровизија следната година ќе се одржи во Украина. Тоа ќе биде нова Украина, интегрирана, развиена и среќна!

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------