Home СПОРТ Фудбал Почеток на пролетниот дел во мак-фудбалот

Почеток на пролетниот дел во мак-фудбалот

SHARE

Со натпреварот Работнички – Хоризонт Турново денеска од 14 часот ќе биде отворен пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига.

Дербито на 19.коло ќе се одигра утре во Битола меѓу вечните ривали Пелистер и Вардар. Освен дербито, утре ќе играат и Металург – Тетекс и Силекс – Дрита.

Натпреварите Шкендија – Ренова и Брегалница – Напредок се одлжени за в среда.

Табела: Вардар 38 бодови, Хоризонт Турново 35, Металург 31, Напредок 31, Шкендија 29, Брегалница 24, Дрита 23, Работнички 21, Ренова 21, Пелистер 19, Силекс 15 и Тетекс 9.

РЕКЛАМИ:
Loading...