Home INFO Почина ѕвездата на “Жикина династија”

Почина ѕвездата на “Жикина династија”

221
0
SHARE

Српската актерка Јелена Јовановиќ Жигон почина завчера на 85-годишна возраст. Жигон почина во болница во Белград по кратко боледување, соопштија српските медиуми.
Таа е најпозната по улогата на Јелена во филмовите „ Жикина династија“.
Во текот на својата кариера глумела во многу филмови, серии и театарски претстави.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here