Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Почина саксофонистиот на The Killers

Почина саксофонистиот на The Killers

SHARE

Томи Март, саксофонистот на The Killers , бил пронајден мртов во својот дом во Лас Вегас.

Според првичните изјави на надлежните, се работи за самоубиство.

The Killers напишаа изјава, во која велат „Минатата вечер изгубивме еден многу голем пријател. Нашите молитви се со неговото семејство. Вечерва една светилка недостига во сјајот на Лас Вегас. Патувај убаво, Томи“.

Март го отсвири саксофонот на два албуми Killers-и, Sam’s Town и Day & Age. Исто така присуствуваше на турнејата на бендот во 2008-та и 2009-та.

Почина на 33 годишна возраст.

Нека почива во мир.

РЕКЛАМИ: ---