Home ШОУ БИЗз Мак сцена ПОДОБРО И ОД НАЈДОБРОТО: Нова преработка на дуото „Некст Тајм“ (ВИДЕО)

ПОДОБРО И ОД НАЈДОБРОТО: Нова преработка на дуото „Некст Тајм“ (ВИДЕО)

SHARE

Дефинитивно новата преработка на дуото „Некст Тајм“, односно една од најубавите македонски песни, „Слушам кај шумат шумите“, ќе влезе засекогаш во аналите на македонската музика. Песна која ќе се слуша и по 30, 50, 80, 100 години…

Проект, на кој Мартин и Стефан напорно работеа цели две години со цел финалниот производ да изгледа вака како што изгледа.

Како и за нивната „Ѓурѓа“, која ги сруши сите рекорди на гледаност во Македонија, така и на оваа преработка, работеше еден од нашите најдобри музичари, Никола Мицевски.

– Работевме напорно за да ја оправдаме довербата која Македонија ни ја даде за „Ја излези Ѓурѓо“. Ова беше предизвик за нас за да докажеме дека од доброто може и подобро. Се надевам дека луѓето ќе ја препознаат нашата емоција во целиот проект и ќе не охрабри да продолжиме да твориме и понатаму – вели Мартин од „Некст Тајм“.

Спотот е снимен на повеќе локации во Македонија, а и овојпат режисерската палка му припадна на талентираниот Огнен Шапковски, а како негов асистент се потпишува и Мартин.

Во спотот покрај близнаците Стефан и Мартин се појавува и нашата преубава актерка Ана Стојановска.

Инаку новиот проект беше промовиран во вторникот во Драмски театар во Скопје, каде се појавија нивните најблиски пријатели, соработници и колеги…