Home ЗАБАВА Занимливости Погледнете: Урбани британски пензионери

Погледнете: Урбани британски пензионери

SHARE

Изгледа дека има се повеќе стари луѓе кои сакаат да ја почувствуваат големата сцена под своите нозе.

По руските „Бабушки“ кои годинава ја преставуваат Русија на Евровизија, пристигнува уште една интересна група од Британија!

„The Zimmers“ е насловот на групата составена од пензионери, меѓу кои се и два венчани пара. Тие се пријавиле на шоуто „Британија има талент“ и ја изненадиле публиката и жирито, а сега станаа и YouTube сензација.

Својот настап го започнале прилично мирно, а потоа…

Погледнете зошто заслужуваат да се пласираат во следниот круг на ова натпреварување.

РЕКЛАМИ:
Loading...