Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Погледнете подобро: Ова не е Пенелопе Круз!?

Погледнете подобро: Ова не е Пенелопе Круз!?

SHARE

Пенелопе Круз и нејзината сестра Моника се биквално како близначи, а нивната сличност често знае да не збуни.

Така беше и овој пат кога Моника се појави на плажа во Шпанија.

40-годишната актерка се прошета во црвено бикини кое ја истакна нејзината фигура, а очилата за сонце и го прекриваа ликот, па излгедаше како „копија“ на Пенелопе.