Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Погледнете во каков луксуз живее поранешната сопруга на Доналд Трамп

Погледнете во каков луксуз живее поранешната сопруга на Доналд Трамп

106
0
SHARE

Доналд Трамп, новиот претседател на САД, се женеше три пати.

Неговата втора сопруга, Марла Мејплс, прво му била љубовница.

Марла е филмска актерка, а со Трамп се венчала во 1993 година, а во 1999 година му ставиле крај на бракот.

Свадбата на Доналд Трапм и Марла се одржала во „Плаза“ хотелот во Њујорк на која присуствувале 1.000 гости.

По разводот во 1999 година, Марла ја чувала ќерката како самохрана мајка, а во 2013-та ја шокирала јавноста кога признала дека сè уште го сака поранешниот сопруг.

Thank you for your sunsets #AlayaTulum and for all the love & adventures shared @LifeSourceRetreats

A photo posted by Marla Maples (@itsmarlamaples) on

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here