Home ЗАБАВА Занимливости Една сосема поинаква карта на светот

Една сосема поинаква карта на светот

SHARE

На интернет се појави карта на светот кој ја направил непознат автор и на која просто го изнесува своето мислење за земјите во светот.

САД на оваа карта е означена како земја на зависници од Исус и метамфетамини, арапските земји се означени како „Муслимани и војна“, Британија е наречена инцестоидна.

Французите и Шпанците се означени како мрзеливи, додека сите земји од средна и источна Европа се означени како шворц и корумпирани.

Кина е земја на евтини работи и репресија, Јапонија е земја на настрани бизнисмени. Северна Кореја е дом на „стари зомби“, а Јужна Кореја со „зомби кои сакаат Стар Крафт“, додека Индија е обележана како земја на „техничка поддршка“.

Чиле е запишана како земја на рудници и смешни шешири, а Колумбија едноставно – дрога, додека Бразил е обележана како земја на проститутки.

РЕКЛАМИ:
Loading...