Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Пол Ван Дајк паднал од сцена и завршил во болница

Пол Ван Дајк паднал од сцена и завршил во болница

SHARE

Холандскиот диџеј Пол Ван Дајк на последниот настап на „A State of Trance“ во Утрехт паднал од сцената по што веднаш со хеликоптер е префрлен во болница од каде првично информираа дека претрпел потрес на мозокот.

Повеќе детали за тоа како дошло до инцидентот не се познати, а нема ни информации за неговата моментална состојба. Организаторите на концерот вклучувајќи го и продуцентот на шоуто и диџеј Армин Ван Бурен и се обрати на публиката објаснувајќи дека настапите на главната сцена ќе бидат прекинати.

Пол Ван Дајк

РЕКЛАМИ:
Loading...