Home ЗАБАВА Полицијата уапсила туристи поради голи фотографии (ФОТО)

Полицијата уапсила туристи поради голи фотографии (ФОТО)

SHARE

Двајца мажи, Французин и Британец наводно се уапсени бидејќи се фотографирале комплетно голи додека биле на посета на Мачу Пикчу во Перу.

Како што јавуваат медиумите 23-годишниот Адам и 28-годишниот Ерик се фотографирале комплетно голи во светиот град на Инките, а потоа обезбедувањето реагирало.

голи во светиот град

Локалните власти овој потег го сметаат за голема морална навреда. Британецот изјавил дека сакал да ги налути боговите од планината Кинабалу. Сепак изгледа ја налутил полицијата.

РЕКЛАМИ:
Loading...