Home ШОУ БИЗз Мак сцена Полуден грк го колне Перо Антиќ (фото)

Полуден грк го колне Перо Антиќ (фото)

SHARE

Перо Антиќ со голем успех го носеше дресот на Олимпијакос, лутиот ривал на Панатенаикос, па „зелените“ од Атина добро го паметат Македонецот.

Антиќ со Фенербахче за три дена два пати славеше над Панатенаикос во Грција и е на чекор да се пласира на фајнл-фор турнирот во Истанбул.

Македонецот кој беше мета на свирежи од навивачите на Панатенаикос, имаше и „блиска средба“ со Синглтон од ПАО, по што на патот кон клупата беше опсипан со тврди предмети.

Очигледно грците навистина му се лути на Антиќ, но нивната реакција ги помина границите на нормалното однесување.

Синоќа лут грк преку социјалните мрежи и пишал на Ружица Антиќ, сопруга на Перо, навредувајќи го нејзиниот сопруг и посакувајќи му болест и смрт.

Дамата изреагира на најдобар можен начин, а „клетвите“ на гркот завршија на интернет.

РЕКЛАМИ: