Home СПОРТ Полуфинале на Лигата на шампионите: Реал ќе го чека Атлетико, а Јувентус...

Полуфинале на Лигата на шампионите: Реал ќе го чека Атлетико, а Јувентус оди на гости кај Монако

SHARE

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши.

Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го победи тимот на Диего Симеоне во финалињата на Лигата на Шампионите во 2014-тата и 2016-тата година.

Јувентус пак ќе допатува во Монако за првата утакмица, а овие два тима последен пат се сретнаа пред две години во осмина финалето.

РЕКЛАМИ:
Loading...