Home ЗАБАВА Видео Помалку од една минута: Жена се породи пред влез на болница (видео)

Помалку од една минута: Жена се породи пред влез на болница (видео)

SHARE

Можеби не сте поминале низ тоа, но сигурно знаете дека породувањето не е лесна работа

Затоа сме толку импресионирани од оваа жена, која донесе малечко бебенце на свет за помалку од 1 минута, без медицинска помош.

Џесика Стубинс и нејзиниот сопруг брзале во болница кога сфатила дека се пораѓа,а додека сопругот паркирал таа истрчала од колата.

бебе плаче

Но, бебето излегло толку брзо што таа не успеала ни да влезе во болницата.

На безбедносниата снимка од болницата се гледа Џесика како се пораѓа со нејзината втора ќерка, застаната пред влезот на болницата, а сето тоа изгледа многу лесно.

РЕКЛАМИ:
Loading...