Home СПОРТ Поскапи влезниците за Светското првенство: Еве колку ќе чинат за натпреварите во...

Поскапи влезниците за Светското првенство: Еве колку ќе чинат за натпреварите во Русија

SHARE

Најефтината влезница за странските навивачи на Светското првенство во Бразил пред две години беше 90 долари, а за Светското првенство во Русија најевтинат влезница ќе чини 105 долари.

Станува збор за влезниците на натпреварите од групната фаза на Светското првенство, но за најлошите места на стадионот, додека подобрите места ќе чинат 165 и 210 долари.

Најскапи се влезниците, се разбира, за финалните натпревари. Категоријата 3 ќе чини 455 долари, а најскапата влезница за истиот тој натпревар ќе чини 1 100 долари.

Русите, како и Бразилците пред две години, имаат и поевтини влезници, па најевтината ќе се плаќа 20 долари, а најскапата 110.

Повеќе информации прочитајте на sportmax.mk

Камери во топките за следното светско првенство во фудбал

РЕКЛАМИ: ---