Home ЗАБАВА Секојдневие Последната порака на момче кое загина допишувајќи се додека возел

Последната порака на момче кое загина допишувајќи се додека возел

SHARE

Александар Хеит (22), студент на Универзитетот во северно Колорадо загина кога автомобилот излетал од патот. Несреќата се случила бидејќи момчето пишувало порака на неговиот Ајфон и изгубило контрола над автомобилот.

Родителите по смртта на синот, на медиумите им ја отстапиле неговата последна недовршена порака.

– Се надеваме дека оваа слика во медиумите ќе врежи сеќавање кај младите. Не сакаме да ја повторат истата грешка, ако пишувате смс додека возите за една секунда можете да си го уништите животот, да убиете некого и да оставите празнина во срцата на сите кои ве сакаат, изјавила неговата мајка Шерон.

Последната напишана порака на настраданото момче била: „Звучи супер. Ќе се видиме наскоро, јас …“, после што, според очевидците, автомобилот нагло излетал од патот.

РЕКЛАМИ:
Loading...