Home СПОРТ Останато Познати се сите полуфиналисти на ЕП во футсал во Белград

Познати се сите полуфиналисти на ЕП во футсал во Белград

228
0
SHARE

Футсал репрезентацијата на Русија е полуфиналист на ЕП во футсал што се одржува во Белград.

Русија до полуфиналето стигна со победата против Азербајџан, 6:2 (2:1).

Актуелниот вицешампион на Европа победи со головите на Абрамов (7′ и 26′), Ромул (15′) и Лиме (25′, 39’и 40′) додека Агусто двапати погоди за Азербејџан (8′ и 29′).

Повеќе на www.sportmax.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here