Home INFO Познатиот хит му е посветен на него: Овој човек бил првото...

Познатиот хит му е посветен на него: Овој човек бил првото момче на Лепа Брена (фото)

реклама:hotel PREMIER

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се во хармоничен брак 30 тина години.

Многу малку се знае за љубовниот живот на пејачката пред Боба.

Во далечната 1985 та, Брена била во сериозна врска со Мирко Крлиќ, познат уредник и тв водител.

Тогаш сите очекувале дека двајцата ќе стапнат на “лудиот камен”.

Наводно, познатиот хит “Мики Мичо” му е посветен токму на него.

Точно е дека Брена долго време ми беше девојка и дека се сакавме. Сега сето тоа е минато, а ние сме добри пријатели. За шпекулациите дека требало да се венчаме, се е тоа само нечија фантазија и убави желби. После нашата врска, Брена ми беше и ми остана добра пријателка. – изјавил во една прилика Мирко.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------