Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Познато колку ќе се офајди Цеца Ражнатовиќ од „Ѕвездите на Гранд“

Познато колку ќе се офајди Цеца Ражнатовиќ од „Ѕвездите на Гранд“

реклама:Лето во Банско

Откако балканскте медиуми објавија дека Цеца Ражнатовиќ ќе бде дел од новата сезона на музчкото талент шоу „Ѕвездте на Гранд“ веднаш почнаа куп шпекулации.

Она што сега е во центарот на внимането е поврзано со договорот на пејачката и продукцијата односно висината на хонорарот за учеството во новата сезона.

Српските портали дознаваат дека таа за нејзиното жирирање ќе инкасира 200 000 евра, хонорар кој ќе биде исплатен за целата сезона.

Цеца сеуште не го прокоментрала пишувањата на оваа тема но затоа откако офицјално е се завршено околу договорот таа во јавноста изјави:
-Се случи голема понуда и заемна добра волја за да се подигне едно музичко натпреварување на уште повисоко ниво и дополнително да се популаризира. Со сето тоа, со заедничка сила и искуство, ќе формираме нови лица на музичката сцена. Преговорите траеја извесно време. Ги конкретизиравме дури вчера. Не сакав да зборувам јавно за тоа додека не се потпише договорот, штом тоа се заврши, продукцијата излезе со својата објава. Имам искуство на натпревари, како прво сама сум учествувала на нив и се борев за првите места, а повеќе години од кариерата бев дел од „Ѕвездите на Пинк“. Да бидам искрена, имам одлични спомени од тоа натпреварување, рече Цеца.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------