Home КУЛТУРА Настани Празничен концерт на „Љубојна“ вечер во Античкиот театар во Охрид

Празничен концерт на „Љубојна“ вечер во Античкиот театар во Охрид

SHARE

Во Атничкиот театар во Охрид вечер по повод големиот верски празник „Свети Климент“ (летен), целовечерен концерт ќе одржи групата „Љубојна“, еден од нашите најпопуларни состави што го негуваат македонскиот мелос.

Концертот e најавен како спектакл со многу музичари и гости на сцена, a на истиот ќе биде промовиран и најновиот албум на „Љубојна“. Влезот е бесплатен.

Концертот почнубва од 22 часот, а меѓу гостите ќе биде и младиот струмичанец Џамбо Агушев, кој ја носи тутулата „прва труба на светот“.

РЕКЛАМИ:
Loading...