Home INFO Пред Александра Пријовиќ, синот на Брена бил во голема љубов со оваа...

Пред Александра Пријовиќ, синот на Брена бил во голема љубов со оваа актерка (ФОТО)

реклама:ХитКујна канал

Пред врската и бракот со Александра Пријовиќ, Филип Живојиновиќ бил поврзуван со многу девојки.

Но малкумина знаат која актерка била негова голема љубов пред Александра.

View this post on Instagram

???? #Aleksandra ❤

A post shared by Filip Zivojinovic (@filip_zivojinovic12) on

Филип четири години бил во врска со српската актерка Маја Манџука.

Се запознале пред седум години во Америка а за кратко време почнале и да живеат заедно.

Врската им изгледала хармонична, се чинело дека се функционира во најдобар ред.

Но раскинале во 2015 година и тоа без некоја особена причина.

“Додека траеше љубовта, скоро четири години, ни беше убаво и бевме неразделни. До раскинување дојде по неколку дена разговор и ситни несогласувања. Не станува збор за трета личност. Едноставно сфативме дека помеѓу нас сепак има повеќе разлики отколку сличности. Му посакувам се најдобро на Филип” – изјавила во една прилика Маја.

Брзо по раскинувањето, Живојиновиќ започнал врска со Александра Пријовиќ, со која е во брак и има дете.

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“