Home INFO Пред Александра, синот на Брена бил во голема љубов со оваа актерка...

Пред Александра, синот на Брена бил во голема љубов со оваа актерка (ФОТО)

SHARE

Пред бракот со Александра Пријовиќ, јавноста го поврзувала Филип Живојиновиќ со многу девојки.

Но малкумина знаат која актерка била негова голема љубов пред Александра.

View this post on Instagram

???? #Aleksandra ❤

A post shared by Filip Zivojinovic (@filip_zivojinovic12) on

Филип четири години бил во врска со српската актерка Маја Манџука.

Се запознале пред седум години во Америка а за кратко време почнале и да живеат заедно.

Врската им изгледала хармонична, се чинело дека се функционира во најдобар ред. Но раскинале во 2015 година и тоа без некоја особена причина.

“Додека траеше љубовта, скоро четири години, ни беше убаво и бевме неразделни. До раскинување дојде по неколку дена разговор и ситни несогласувања. Не станува збор за трета личност. Едноставно сфативме дека помеѓу нас сепак има повеќе разлики отколку сличности. Му посакувам се најдобро на Филип” – изјавила во една прилика Маја.

Брзо по раскинувањето, Живојиновиќ започнал врска со Александра Пријовиќ, со која е во брак и има дете.

РЕКЛАМИ:
Loading...