Home LIFE STYLE Храна Предлог за ручек: Салата Медитерана (рецепт)

Предлог за ручек: Салата Медитерана (рецепт)

SHARE

Фантастично јадење за овие топли денови кое ќе го подготвите без мака!

Потребни состојки:

– 40 грама ориз, 40 грама пченка, 60 грама грашак, 100 грама моркови, 10 грама маслинки, лимонов сок.

 

 

Подготовка:

Зеленчукот сварете го во солена вода, додека оризот одвоено сварете го во тенџере.

Измешајте го зеленчукот, пченката, маслинките и оризот и уживајте во вкусот.

Повеќе рецепти на hitkujna.com.mk

салата медитерана

РЕКЛАМИ:
Loading...