Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Предраг Самарџиски проговори за неговиот љубовен живот (видео)

Предраг Самарџиски проговори за неговиот љубовен живот (видео)

SHARE

Нашата кошаркарска репрезентација денеска го забележа првиот пораз на Европското првенство во Словенија од репрезентацијата на Црна Гора.

Но, додека сеуште не се смирени емоциите од поразот кој ни беше нанесен од страна на судиите, да зборуваме за нешто малку попозитивно, а сепак поврзано со кошарка.

Предраг Самарџиски, центарот на Македонската кошаркарска репрезентација, од неодамна ја побара за жена србината Тамара Абрамовиќ со која подолго време е во врска.

Тој пред објективот на „Екстра Ексклузив“ реши да открие детали од неговиот љубовен живот.

Што открива Самарџиски погледнете во видеото.

РЕКЛАМИ:
Loading...