Home ШОУ БИЗз Мак сцена Прекрасна невеста: Се омажи Јана Бурческа!

Прекрасна невеста: Се омажи Јана Бурческа!

SHARE

Јана Бурческа пред милионскиот аудиториум на Евровизија му кажа „ДА“ на својот избраник, Александар Филиповски, а двојката денес ја направи свадбената церемонија.

Пејачката која е во второто тромесечје од бременоста, блесна во прекрасна венчаница во романтичен стил која го истакна нејзиното бремено стомаче.

Изгледот беше надополнет со беспрекорна шминката и фризурата за која беа задолжени во „Мое Студио – Дадар“, а Јана буквално блескаше.

Инаку пејачката во гостувањето во емисијата „Подводно“ откри дека носи девојче.

Честитки!

РЕКЛАМИ:
Loading...