Home КУЛТУРА Премиера на претставата „Будење на пролетта“ на „Интимен Театар“

Премиера на претставата „Будење на пролетта“ на „Интимен Театар“

SHARE

Претставата „Будење на пролетта“ вечерва премиерно ќе биде изведена на матичната сцена на битолскиот „Интимен Театар“.

Таа е инспирирана од текстовите на Франк Ведекинд, а во режија на Софија Ристевска која во овој проект настапува и како актер.

РЕКЛАМИ:
Loading...