Home КУЛТУРА Настани Претставата „Неверство“ во МОБ

Претставата „Неверство“ во МОБ

SHARE

Драмската претстава „Неверство“ в понеделник ќе биде изведена на малата сцена на Македонската опера и балет. Режисер е Влатко Павлески, а продукцијата е на „Прима Данца“.

Во претставата играат Предраг Павловски, Катарина Илиевска Силјановска, Самоил Стојановски, Илија Карадакоски, Симона Веселиновска и Слободан Трајковски.

Преку изведбата на актерите и танчерите се пренесени ситуациите и емоциите кои ги плете магичниот триаголник во кој се наоѓаат и од кој никој нема корист. Пораката е дека среќата била составен дел од нивните животи во моментите само кога си биле верни на себе.

„Неверство“ претставува практичен дел од магистерскиот труд на Павлески на модулот „Театарска режија“ на Факултет за драмски уметности – Скопје, под менторство на проф. д-р Слободан Унковски.

Билети може да се набават во просториите на „Прима Данца“, како и на касата на МОБ.

РЕКЛАМИ:
Loading...