Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Принцот Хари и Меган Маркл открија нови детали за венчавката

Принцот Хари и Меган Маркл открија нови детали за венчавката

SHARE

Принцот Хари и Меган Маркл открија нови детали за венчавката на 19-ти мај.

Венчавката ќе се случи во капелата Св.Џорџ во дворецот Виндор, а церемонијата ќе започне на пладне.

Од Кесингтонската палата посочуваат дека по венчавката парот ќе се провози со кочија по улиците на кралската престолнина.

„Се надеваме дека со овој потег ќе им овозможиме на голем број граѓани да се соберат околу Виндор и да уживаат во атмосферата на тој важен ден“, се вели во нивното соопштение.

Потоа парот ќе им се придружи на гостите на приемот кој ќе го организира принцот Чарлс.