Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Проблеми за војводката: Кејт Мидлтон ќе останеше без потпетица

Проблеми за војводката: Кејт Мидлтон ќе останеше без потпетица

SHARE

Кејт Мидлтон се појави во Есекс, каде присуствуваше на отварањето на новиот центар за зависности.

Но, војводката која е во седмиот месец од бременоста со третото дете имаше мал проблем со потпетиците.

Одејќи, едната потпетица и се заглави во решетките на улицата.

Кејт како и секогаш одлично се снајде во оваа ситуција и буквално помина како ништо да не се случило.

Ова не е прв пат војводката да има потешкотии со потпетиците. Истото и се случи во 2013-та година.