Home ЗАБАВА Tv + Reality Програма во живо: Реакциите на македоските водителки за време на земјотресот (видео)

Програма во живо: Реакциите на македоските водителки за време на земјотресот (видео)

SHARE

Од неделата до вчера во земјава се почувствувани 16 земјотреси, а најсилниот пак беше регистриран во неделата во 15.10 часот со магнитуда од 5,3 степени по Рихтер.

Но, и вчеравечер во Скопје и околината беа почувствувани два последователни земјотреса околу 19.53 часот.

Последните земјотреси дел од граѓаните ги дочекаа на своите работни места, а најинтересни беа реакциите на водителките во живо.

Погледнете ги нивните реакции.

ВЕСТИ НА МТВ

КАНАЛ 5

АЛФА

РЕКЛАМИ:
Loading...