Home СПОРТ Ракомет Проработе македонскиот инает, херојскиот Металург ја забележа првата победа во ЛШ

Проработе македонскиот инает, херојскиот Металург ја забележа првата победа во ЛШ

SHARE

По сите перипетии што се случуваа во клубот, кои дефинитивно ќе остават ненадоместлива штета во македонскиот шампион Металург, конечно дојде денот кога раководството и ракометарите се соочија со публиката која секогаш во голем број им ја даваше поддршката.

Дуелот против Ла Риоха од шестото коло во Лигата на шампионите во кој Металург иако забележа победа со 29:28 (15:16) покажа дека ништо веќе нема да биде исто, па дури ни најавувачот во салата.

Прочитајте повеќе на sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...