Home ШОУ БИЗз Балкан Проценете сами: Цеца или Карлеуша – Која подобро ја пее „Зајди, зајди“?

Проценете сами: Цеца или Карлеуша – Која подобро ја пее „Зајди, зајди“?

SHARE

Една од најубавите македонски песни „Зајди, зајди“ со задоволство ја пејат сите пејачи на Балканот.

На свој начин „Зајди, зајди“ ја изведоа и Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражњатовиќ.

Одлучете на која подобро и лежи оваа песна.

Вака Цеца ја испеала „Зајди, зајди“ во 2005 година на еден од нејзините настапи:

А, вака една од најпознатите наши песни звучи во изведба на Јелена Карлеуша:

И двете пејачки во живо ја извеле оваа многу тешка нумера. Проценете која пејачка подобро ја отпеала.

РЕКЛАМИ:
Loading...