Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Првата изјава на момчето на Џорџ Мајкл по неговата смрт: „Го најдов...

Првата изјава на момчето на Џорџ Мајкл по неговата смрт: „Го најдов мртов во кревет“

SHARE

Еден ден по смртта на музичката легенда, Џорџ Мајкл во јавноста се појавуваат првите информации за неговата смрт.

Неговото момче, фризерот Фади Фаваз откри дека тој го пронашол безживотното тело на пејачот.

дечкото на џорџ мајкл

„Никогаш нема да го заборавам овој Божиќ. Утрото го пронајдов мојот партнер како спокојно почива во кревет. Никогаш нема да престанеш да ми недостигаш“, напиша Фади на Твитер.

дечкото на џорџ мајкл

Инаку според неофицијални извори, Џорц Мајкл починал во неговиот дом од срцев удар.

џорџ мајкл

РЕКЛАМИ: ---