Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Прво јавно појавување: Кејт Мидлтон го покажа трудничкото стомаче

Прво јавно појавување: Кејт Мидлтон го покажа трудничкото стомаче

SHARE

Кејт Мидлтон го имаше своето прво јавно појавување откако беше објавено дека е бремена по трет пат.

Војводката присуствуваше на првиот свечен настан заедно со принцот Вилијам.

Настанот се одржа во Бакингемската палата, а беше организиран во чест на Светскиот ден на менталното здравје.

Шармантната трудница избра син фустан со чипка кој го покажа нејзиното бремено стомаче.

Кејт изгледа прекрасно!