Home СПОРТ Кошарка Работнички го доведе Милјан Павковиќ

Работнички го доведе Милјан Павковиќ

SHARE

Откако раководните луѓе на Работнички ги обезбедија потписите на домашните кошаркари, тргнаа во офанзива и по странски засилувања.

Милјан Павковиќ е првото странско засилување за тимот од „Градски Парк“. Српскиот интернационалец доаѓа во тимот на Марин Докузовски од тимот на Стеауа.

Павковиќ е настапува на плејмејкерската позиција и ќе биде од помош за Јане Петровски, Дарко Соколов и Димитар Мираковски.

Пред Стеауа, српскиот кошаркар има настапи и за Здравје, Војводина, Будуќност, Хемофарм, Раднички, Нимбурк и Игокеа.

Во соработка со спорт365.мк.

Павковиќ

РЕКЛАМИ: ---