Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Радискиот фестивал возвраќа на бојкотот од ДНК

Радискиот фестивал возвраќа на бојкотот од ДНК

SHARE

Иако најавени, а и во листата на гласање за Радиски Хит во неколку категории на шестото издание на Македонскиот радиски фестивал МАРС 2013, Андреј и Панчо или ДНК сепак нема да настапат и годинава.

Андреј за ова извести на неговиот Фејсбук профил и објасни зошто и годинава нема да настапуваат на МАРС.

„Веќе сме доволно созреани да не се замараме со задкулисни игри, местенки и некакви си реванширања“, е дел од пораката која Андреј ја објави на Фејсбук.

Што точно Андреј сакаше да каже со ова? Екипата на Екстра Ексклузив побара одговор кај проект менаџерот на фестивалот, Антонио Димитриевски.

– Прво не сум прочитал никаква изјава, ми кажаа некои кои киснат на Фејсбук јас немам време, започнува Антонио и додава:

– Нивниот бојкот и новното непојавување го подразбирам дека не сакаат да се натпреваруваат, додаде Антонио.

На прашањето кои се тие задкулисни игри кои Андреј ги споменува во статусот, Антонио го даде своето видување.

Повеќе во прилогот на Екстра Ексклузив.

РЕКЛАМИ:
Loading...