Home LIFE STYLE Мода и Убавина Рајан Рејнолдс ги откри тајните на неговиот неодолив изглед

Рајан Рејнолдс ги откри тајните на неговиот неодолив изглед

SHARE

Рајан Рејнолдс нема да верувате но нема ниту личен стилист, ниту шминкер или фризер.

Холивудскиот убавец сам се грижи за својот прекрасен изглед!

Актерот има неколку правила кон кои се придржува, а истите ги откри во последното интервју за магазинот „Men’s Health“.

1. Грижа за мускулите

Рајан редовно вежба и се грижи за своето тело, кое го доведе до совршенство. Неговите мускули последно може да ги видиме во рекламата за „Boss Bottled“.

2. Фризурата се мести еднаш дневно

Актерот открива дека се чешла само наутро и цел ден не ја мести фризурата. Ја остава самата природно да се намести.

3. Љубов кон кремите за сончање

Третата тајна на Рајан се кремите за сончање. Тој смета дека кожата најдобро изгледа кога е исончана и сјајна.

4. Брада – обавезно!

Сите истражувања докажуваат дека на дамите им се попривлечни момци со брада, а ова правило важи и кај Рајан Рејнолдс.

Тој смета дека брадата во некој моменти е клучна за неговиот шарм.

Инаку актерот открива и дека е навистина штедлив тип, па дури поставил лимит на картичката на неговата сопруга Блејк Лајвли која обоува да купува дизајнерски парчиња.

РЕКЛАМИ: ---