Home СПОРТ Ракомет Распоред на натпревари на Македонија во втората фаза

Распоред на натпревари на Македонија во втората фаза

SHARE

Македонија синоќа одигра реми со европскиот првак Германија и го освои првото место во групата Ц.

Но, најдоброто е што Македонија во ова група во која се и Германија, Словенија, Шпанија, Данска и Чешка ќе биде водечка со три бода пред другите ривали кои ќе имаат по 2 и 1 бод.

Во натпреварите кои следуваат нашите момчиња треба да продолжат со истото темпо, а ова се термините и противниците на Македонија.

21 јануари – Македонија – Шпанија
23 јануари – Македонија – Чешка
24 јануари – Македонија – Данска

РЕКЛАМИ:
Loading...