Home СПОРТ Фудбал Реакција за медал: Фудбалер прерано се израдува мислејќи дека постигна гол

Реакција за медал: Фудбалер прерано се израдува мислејќи дека постигна гол

SHARE

Фудбалер на Бастија ја насмеа фудбалската јавност со својата прерана радост на мечот против Рен.

Гилјам Гиле упати одличен удар кон голот на Рен, и започна да се радува, мислејќи дека топката ќе ја „затресе“ мрежата на Бен Костилја.

Сепак, голманот во последен момент успеа да го смени правецот на топката, откако се испружи колку што е долг!

Прочитајте повеќе на sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...