Реакцијата на Роналдо кога Меси беше прогласен за играч на годината

  SHARE

  Во Цирих, Лео Меси го однесе со себе и четвртиот Balon D’or, а со тоа уште еднаш се запиша во историјата.

  Играчот на Барселона добил дури 41,6% од гласовите, додека ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо го освои второто место со 23,68% од гласовите. На третото место беше уште еден член на Барселона, Андрес Иниеста со 10.91% од гласовите.

  Изненадување не се случи, а Роналдо повторно остана во сенката на чудесниот Аргентинец.

  За медиумите беше интересна реакцијата на Роналдо кога ќе остане без уште една Златна топка.

  Не е тоа некоја посебна реакција, но многумина денеска од изразот на неговото лице заклучиуваат дека тој не е задоволен.

   

  РЕКЛАМИ:
  Loading...