Home ЗАБАВА Tv + Reality Рекламата на Лима за Super Bowl во трка за најдобра

Рекламата на Лима за Super Bowl во трка за најдобра

SHARE

Рекламата која  Адриана Лима ја сними за Super Bowl 2008, им го „замати умот“ на милиони мажи во светот, а сега е номинирана за најдобра Super Bowl реклама на сите времиња.

Годишниот шампионат во NFL лигата се одржува од шеесетите години на минатиот век, а многу американци на тој ден гледаат како национален празник.

Super Bowl 2013-та ќе се одржи на 3-ти февруари во Њу Орлеанс.

„Празникот“ во 2008-ма го разубави Лима, која носеше секси долна облека, седеше во бела фотелја и заводливо играше со рагби топката.

„Гласајте за мојата реклама“, напиша Лима на нејзиниот Твитер.

Најдобрите три реклами, кои на интернет ќе соберат најмногу гласови одат во финалниот избор, кој ќе биде одржан непосредно пред почетокот на Super Bowl.

Погледнете ја рекламата на Адриана Лима од 2008.