Home ШОУ БИЗз Трач Ријана и Крис Браун повеќе не се следат на Твитер

Ријана и Крис Браун повеќе не се следат на Твитер

SHARE

Изгледа дека Ријана конечно ја доби капката која ја прели нејзината чаша, кога станува збор за нејзиниот поранешен насилен партнер, Крис Браун…

Имено, пејачката го избришала своето некогашно момче од Твитер откако тој издаде нова песна која изгледа е наменета за неа.

Песната е ремикс на ТераФлу на Кание Вест, а во истата Браун го рецитира стихот „Немој да се е**ш со моите поранешни ку*ки…Тие се како лошо крзно…Секој црн*ц во индустријава ги поминал“.

Неколку часа откако Браун ја издаде песната завчера вечер, Ријана престана да го следи на Твитер, што е голем чекор напред за неа, но и еден чекор кој ги натера сите да помислат дека Ријана „си ја има мувата на капата“ и дека некако си се пронашла во неговите стихови, па се навредила од истите.

Многу кратко подоцна, Браун ја избриша Ријана.

Се уште, ниту еден од нив не дава изјава!

Еве ја песната која ја налути Ријана…

РЕКЛАМИ:
Loading...