Home ШОУ БИЗз Мак сцена Ристе Ристески ја објави првата фотографија по победата во „Ѕвездите на Гранд“

Ристе Ристески ја објави првата фотографија по победата во „Ѕвездите на Гранд“

SHARE

Ристе Ристески со помош на гласовите од публиката синоќа ја однесе победата во „Ѕвездите на Гранд“.

Македонецот очигледно беше миленик на публиката, а неговиот ангелски глас ги освои сите.

Доцна синоќа по завршување на финалето, Ристе на Инстаграм објави фотографија на која позира со статуетката.

Фтогорафијата собра илјадници лајкови, а како и каде беше прославена победата останува да погодуваме.

#zvezdegranda 2017

A post shared by Riste Risteski Official ???????? (@riste_risteski) on

РЕКЛАМИ:
Loading...