Home СПОРТ Ракомет Ристовски, Штербик и Арсиќ дел од најдобрите одбрани во ЛШ за 2016...

Ристовски, Штербик и Арсиќ дел од најдобрите одбрани во ЛШ за 2016 (видео)

SHARE

ЕХФ објави листа со 30 најдобри одбрани во Лигата на Шампионите во 2016 а на неа имаше место за Борко Ристовски, Арпад Штербик и Дарко Арсиќ.

Голманите на Вардар и Металург имаат по две одбрани, додека пак Борко Ристовски една, и тоа во периодот кога беше дел од Рајн Некар Левен.

Арпад Штербик се најде на 11. и 20. позиција за одбраната против Висла Плок, односно онаа против Киелце.

борко ристовски

Дарко Арсиќ пак за одличните интервенции против Ла Риоха се најде на 5. и 29. позиција.

Борко Ристовски во изборот на ЕХФ се најде на 24. позција за одбрана на дуелот со Вардар.

Штербик

На првото место е голманот на Рајн Некар Левен, Микел Апелгрен со извонредната двојна одбрана на средбата со Вардар во Скопје.

РЕКЛАМИ:
Loading...