Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Рита Ора настапи во Рим по повод прогласувањето на Мајка Тереза за...

Рита Ора настапи во Рим по повод прогласувањето на Мајка Тереза за светица (фото+видео)

SHARE

Еден ден пред папата Францис да ја прогласи Мајка Тереза за светица, во базиликата Свети Павле се одржа концертот „Химна за Мајка Тереза“.

За време на свеченоста во чест на животот и делото на Мајка Тереза, настапи и пејачката Рита Ора.

Заедно со Косовската филхармонија, Рита ја изведе „What Child Is This?“ и ги воодушеви присутните.

Пејачката на Инстаграм сподели фотографии со кои се заблагодари на честа да настапува на овој историски настан.

РЕКЛАМИ:
Loading...