Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Роденденска честитка на Евробаскет за малата Тамара (видео)

Роденденска честитка на Евробаскет за малата Тамара (видео)

SHARE

Кошаркарското лудило околу Европското првенство во Словенија и нашиот пласман таму, полека стивнува.

Но, тоа не е причина да не се потсетиме на единствената победа над Србија, сепак од еден поинаков аспект.

За време на натпреварот Македонија-Србија на трибините осамна многу убава порака.

„Среќен роденден Тамара“  беше еден од транспарентите на македонските навивачи.

Која е Тамара?

Таа е мало слатко девојче, кое сега веќе има 10 години, а транспарентот бил изненадување од  нејзиниот татко.

Тој сакал да ја изненади својата ќерка бидејќи не можел да присуствува на нејзиниот роденден.

Тамара и тато дадоа ексклузивно интервју за „Екстра Ексклузив“, кое може да го погледнете во продолжение.

РЕКЛАМИ:
Loading...