Home СПОРТ Роналдо бесен по поразот од Валенсија: „Јас постигнав гол, ти што направи?“...

Роналдо бесен по поразот од Валенсија: „Јас постигнав гол, ти што направи?“ (видео)

SHARE

Лидеротна табелата во шпанската лига, Реал Мадрид, ја загуби високата предност на врвот и го запиша петтиот пораз овојпат против Валенсија на последните десет натпревари.

„Кралевите“ играа непрепознатливо и во само 10 минути примија два гола, кои на крај беа клучни за конечниот резултат.

Кристијано Роналдо го чувствува притисокот поради недостатокот на голови и слабата форма, а тоа го покажа на ова гостување.

Тој постигна гол и намали на 2-1, но фокусот по натпреварот го привлече со нешто сосема друго.

Бесен поради новиот неуспех на тимот, Португалецот испрати порака до некој од соиграчите: „Јас постигнав гол, ти што направи?“.

РЕКЛАМИ:
Loading...