Home СПОРТ Роналдо и Пепе влегоа во елитниот круг на фудбалери

Роналдо и Пепе влегоа во елитниот круг на фудбалери

Историската европска титула на Португалија ја проследија низа големи индивидуални постигнувања на фудбалерите во тимот на Фернандо Сантос.

Освен Ренато Санчез кој стана најмладиот фудбалер во едно финале на Европско првенство, од вчера во елитниот круг на фудбалери влегоа играчите на Реал, Кристијано Роналдо и Пепе.

Тие станаа осмиот и деветтиот фудбалер кои во една година успеале да триумфираат во Лигата на шампионите и на Европско првенство.

Повеќе прочитајте на sportmax.com.mk

еуро2016