Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Роналдо ослабе, се разведе, па реши да учи

Роналдо ослабе, се разведе, па реши да учи

SHARE

2012 година беше бурна за Роналдо.

Откако ослабе 20 килограми со помош на реално шоу, а потоа се разведе по трет пат, реши да направи нешто убаво за себе.

Бразилскиот фудбалер во пензија, Роналдо одлучил да се врати во училишните клупи и во Лондон да учи маркетинг, пренесува Daily Mail.

Роналдо во 2011 година се повлече од фудбалот како играч на бразилскиот Corinthians, клуб во кој за две години постигна 29 голови.

Британските медиуми дознале дека сега Роналдо сака да се дообразува во Лондон.

Бразилецот следниот месец би требало да пристигне во Лондон, каде во следните две години ќе посетува курс по маркетиг за еден ден да работи во оваа бранша.

Роналдо во времето кога беше еден од најдобрите фудбалери во светот
Роналдо во времето кога беше еден од најдобрите фудбалери во светот
РЕКЛАМИ:
Loading...